+387 (0)30 795 600 novitravnik@gnt.gov.ba

DSC_6486.JPG

Završetak II. sezone Natjecanja u školskom sportu u Novom Travniku donio je još jedan iskorak u razvoju sporta među najmlađima. Na završnici održanoj u Gradskoj sportskoj dvorani, osim proglašenja najboljih ekipa, svim osnovnim školama uručena je vrijedna sportska oprema kroz projekt „Možemo bolje“ koji implementira OSCE, a realizira se u suradnji Grada Novog Travnika i Sportskog saveza.

DSC_6494.JPG

Ukupna vrijednost nabavljene opreme iznosi gotovo 25.000 KM, a školama su uručene strunjače, stolovi za stolni tenis sa setovima, štafetne palice, kugle za bacanje, štoperice i druga sportska oprema. II. sezona Natjecanja u školskom sportu okupila je učenike svih osnovnih škola s područja Novog Travnika, a natjecanja su se odvijala posljednja tri mjeseca u disciplinama odbojka, šah, stolni tenis i mali nogomet.

Najuspješnije ekipe ovogodišnjeg natjecanja su:

Odbojka: OŠ „Safvet-beg Bašagić“ Novi Travnik;

Šah: OŠ „Novi Travnik“ Novi Travnik;

Stolni tenis: OŠ „Novi Travnik“ Novi Travnik;

Mali nogomet: OŠ „Edhem Mulabdić“ Opara.

Ovaj projekt ima svoju inkluzivnu stranu i u finalnom danu sudjeluju i štićenici centra Duga. 

DSC_6543.JPG

"Ono što je važno naglasiti jeste i kako će nova oprema omogućit  i proširenje programa Natjecanja u školskom sportu. Tako će u rujnu biti organizirano natjecanje u atletici, čime će ova disciplina postati dio projekta i pružiti učenicima nove mogućnosti za bavljenje sportom. Kroz ovaj projekt Grad Novi Travnik, Sportski savez i osnovne škole nastavljaju stvarati bolje uvjete za razvoj djece i mladih, promovirajući sport" - poručeno je iz Gradske uprave Novi Travnik. 

IMG_3761.jpg